KAPATICILARIN CİLT TİPLERİNE UYGUN OLARAK DOĞRU KULLANIMI

SİVİLCE İZLERİNE DERMAROLLER
10 Kasım 2018
Hepsi

KAPATICILARIN CİLT TİPLERİNE UYGUN OLARAK DOĞRU KULLANIMI

Kapatıcılar şuanda piyasada o kadar çok var ki insanlar bin bir çeşit kapatıcı markası bilmektedir. Büyük bir heves ile alıp kullandığımız ve büyük bir hayal kırıklığı yaşatan birçok sahte kapatıcılar piyasada bulunmaktadır. Kapatıcılar yüzdeki yorgunluğu atar, cilt lekelerini temizler ve benek, çil, kızarıklık gibi lekeleri temizler. Normalde bir kapatıcıdan beklenen budur. Fakat bayanların aldığı birçok kapatıcı bunları yapmaz iken aksine birde birçok benek ortaya çıkarmaktadır. İşte bu gibi dolandırıcılıklara göz yummaktan kaçınmalıyız. Kapatıcıların bu gibi özellikleri olmasına rağmen birçok kadın kapatıcıları kırışıklıkları gidersin diye kullanmaktadır. Fakat bu kapatıcılar ile ilgili bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesidir.

Kapatıcılar çukur bölgelere nüfuz ederek o bölgelerin düz bir şekil almasını sağlar. Kapatıcıları seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta ten rengi ile kapatıcı renginin uyumlu olmasıdır. Eski zamanlarda ten renginizin biraz açık tonu olan kapatıcıları kullanarak dışarı çıkmak moda idi fakat şuan bu moda değil aksine çok kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu neden ile böyle bir şeyi sakın yapmayın. En doğru tercih ten renginize en yakın olan kapatıcıyı kullanmaktır.

Kapatıcıları alırken teniniz mutlaka nemlenmiş ve taze olmalıdır. Çünkü temiz bir ten en doğru ten renginizi ortaya çıkaracaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise kapatıcıları denerken mutlaka gün ışığında denemeye özen gösteriniz. Çünkü mağaza içerisinde birçok ışık bulunmakta ve bu ışıkların gün ışığı ile alakası bulunmamaktadır. Almış olduğunuz kapatıcıları ise uygular iken mutlaka doğru bir biçimde uygulanması gerekir. Kapatıcıyı ne amaç ile kullanacağınız önemli bir husustur. Eğer kapatıcıyı sivilce izlerini yok etmek amacı ile kullanacaksanız önce fondöten kullanmanız gerekmektedir. Eğer gözaltlarınız için kapatıcı kullanacaksanız kapatıcıyı daha önce uygulayabilirsiniz.

Kapatıcıyı uygularken gün ışığına çıkın ve öyle uygulayın. Çünkü gün ışığında akşama kadar dolaşacaksınız. Bu nedenle gün ışığında belli olan çukurları kapatmanız daha kolay olacaktır. Kapatıcıyı uygular iken yüzünüzün tahriş olmamasına özen gösteriniz. Aksi takdirde daha kötü çukurlar ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Bu neden ile kapatıcıyı teninize masaj yapar gibi uygulamanız daha doğru olacaktır. Eğer sizde kapatıcıları nasıl kullanmanız gerekmektedir gibi bir şüpheniz var ise Ankara iline gelin. Çünkü Ankara Güzellik Uzmanı olan kişi sizleri bilgilendirecektir. Ayrıca bu kişi Ankara Güzellik Salonu sahibidir ve burada sizler için en uygun kapatıcıyı ayarlayıp uygulayacaktır.